Liečba pažerákového refluxu

Ako zabrániť 
refluxu žalúdočnej šťavy?

Rennie ICE bez cukru prináša rýchlu úľavu od pálenie záhy a prekyslenie žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, Rennie ICE bez cukru rýchlo zmierni nepríjemné a bolestivé symptómy.

Rennie ICE bez cukru rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri refluxe tak nedochádza k návratu kyslého obsahu žalúdka a tým k poškodeniu sliznice pažeráka. Rennie ICE bez cukru pôsobí lokálne.

Rennie obsahuje uhličitan vápenatý a horečnatý, rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premení ju na vodu a ďalšie telu prirodzené látky. Rennie ICE bez cukru možno užívať kedykoľvek podľa potreby (max 11 tabliet denne) na rýchle zmiernenie prejavov pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Ako zabrániť 
refluxu žalúdočnej šťavy?

Čo užívať pri refluxe žalúdočnej šťavy? Vyskúšajte antacidové tablety Rennie ICE.

Ak rovnako ako mnoho ďalších trpíte pažerákovým refluxom, žiadny strach – stačí niekoľko menších úprav životosprávy a prejavy sa zmiernia. A nezabúdajte – rýchle a účinné lieky proti symptómom gastroezofageálneho refluxu sú v lekárňach k dispozícii aj bez predpisu (napr. Talcid).

Jedlo a pitie: Snažte sa pri jedle sedieť, hlty jedla dôkladne prežúvajte a nikam sa neponáhľajte. Korenie vymeňte za bylinky a jedzte varenú zeleninu, jogurty, chudé mäso a ryby.

Konzumácia citrusových plodov vám nemusí kvôli ich kyslosti robiť pri pažerákovom refluxe dobre, ale hrušky, jablká, broskyne a banány sú k žalúdku šetrnejšie. Reflux žalúdočnej šťavy môže vyvolávať aj nadmerná konzumácia alkoholu.

Spánkové návyky: Zvýšená polohy hlavy počas spánku môže podráždenie žalúdočnými šťavami zmierniť. Je to dané tým, že zvýšená poloha hlavy pomáha brániť toku žalúdočnej šťavy do oblasti hrude.

Chcete sa o refluxe žalúdočnej šťavy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o symptómoch a príčinách refluxu žalúdočnej šťavy.

Reflux žalúdočnej šťavy:
príčiny a prejavy