Liečba pažerákového refluxu

Ako zabrániť 
refluxu žalúdočnej šťavy?

Rennie ICE bez cukru prináša rýchlu úľavu od pálenie záhy a prekyslenie žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, Rennie ICE bez cukru rýchlo zmierni nepríjemné a bolestivé symptómy.

Rennie ICE bez cukru rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri refluxe tak nedochádza k návratu kyslého obsahu žalúdka a tým k poškodeniu sliznice pažeráka. Rennie ICE bez cukru pôsobí lokálne.

Rennie obsahuje uhličitan vápenatý a horečnatý, rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premení ju na vodu a ďalšie telu prirodzené látky. Rennie ICE bez cukru možno užívať kedykoľvek podľa potreby (max 11 tabliet denne) na rýchle zmiernenie prejavov pálenia záhy a prekyslenia žalúdka.

Ako zabrániť 
refluxu žalúdočnej šťavy?

Čo užívať pri refluxe žalúdočnej šťavy? Vyskúšajte antacidové tablety Rennie ICE.

Ak rovnako ako mnoho ďalších trpíte pažerákovým refluxom, žiadny strach – stačí niekoľko menších úprav životosprávy a prejavy sa zmiernia. A nezabúdajte – rýchle a účinné lieky proti symptómom gastroezofageálneho refluxu sú v lekárňach k dispozícii aj bez predpisu (napr. Talcid).

Jedlo a pitie: Snažte sa pri jedle sedieť, hlty jedla dôkladne prežúvajte a nikam sa neponáhľajte. Korenie vymeňte za bylinky a jedzte varenú zeleninu, jogurty, chudé mäso a ryby.

Konzumácia citrusových plodov vám nemusí kvôli ich kyslosti robiť pri pažerákovom refluxe dobre, ale hrušky, jablká, broskyne a banány sú k žalúdku šetrnejšie. Reflux žalúdočnej šťavy môže vyvolávať aj nadmerná konzumácia alkoholu.

Spánkové návyky: Zvýšená polohy hlavy počas spánku môže podráždenie žalúdočnými šťavami zmierniť. Je to dané tým, že zvýšená poloha hlavy pomáha brániť toku žalúdočnej šťavy do oblasti hrude.

Chcete sa o refluxe žalúdočnej šťavy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o symptómoch a príčinách refluxu žalúdočnej šťavy.

Reflux žalúdočnej šťavy:
príčiny a prejavy

Rad prípravkov

Rennie_ICE.png

Rennie ICE (zdravotnícka pomôcka)

Žuvacie tablety Rennie ICE bez cukru prinášajú úľavu od pálenia záhy a prekyslenia žalúdka neutralizáciou žalúdočnej kyseliny, ale pretože neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre osoby, ktoré musia sledovať svoj príjem cukru.

Talcid.png

Talcid (liek)

Talcid obsahuje liečivo hydrotalcit, ktoré pôsobí ako antacidum (látka znižujúca kyslosť žalúdočnej šťavy).