Liečba pálenia záhy

Ako predchádzať 
páleniu záhy?

Rennie ICE dokáže uľaviť aj od silných príznakov pálenia záhy.

Rennie ICE bez cukru efektívne uľavuje od pálenia záhy a prekyslenia žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, Rennie rýchlo zmierni nepríjemné a bolestivé symptómy.

Rennie ICE bez cukru rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri jeho refluxe tak nedochádza k poškodeniu pažerákovej sliznice. Rennie ICE bez cukru pôsobí lokálne.

Rennie ICE bez cukru obsahuje uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý, rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premení ju na vodu a ďalšie telu prirodzené látky. Rennie je možno užívať kedykoľvek podľa potreby. Účinkuje efektívne v priebehu niekoľkých minút.

Informácie o Rennie ICE bez cukru.

Ako predchádzať 
páleniu záhy?

Pálenie záhy postihne čas od času hádam každého. Tu je niekoľko tipov, ako docieliť rýchlu úľavu:

  • Tri hodiny po jedle, keď tvorba žalúdočnej šťavy dosahuje vrchol, si neľahnite. Gravitácia pomáha vo vzpriamenej polohe udržiavať obsah žalúdka na svojom mieste.
  • Ak sa vám pálenie záhy zhoršuje po cvičení, skúste vypiť dostatočné množstvo vody, ktoré podporí hydratáciu aj trávenie. Ak sa chcete vyhnúť páleniu záhy, je dobré s cvičením začať aspoň dve hodiny po jedle.
  • Nenoste tesné oblečenie, najmä v oblasti pásu. Môže vyvíjať tlak na váš žalúdok a tým spustiť pálenie záhy.
  • Pálenie záhy môže spúšťať mastné, tučné jedlo, preto sa snažte nepríjemným pocitom predchádzať konzumáciou skôr chudého mäsa a menších porcií. Vhodné je vyhnúť sa aj kyslým a pikantným potravinám (napr. grapefruitom, pomarančom, paradajkám, octu a pod.). Vplyvom na pálenie záhy je známy aj alkohol, kofeín a sýtené nápoje (najmä kolového typu).
  • Príčiny a dôsledky pálenia záhy môžu byť u každého iné. Skúste si viesť záznamy o prejavoch, ktoré pociťujete, aby ste zistili, čo vás ovplyvňuje najviac.

Niekoľko tipov na úľavu od prekyslenia žalúdka v noci:

  • Pri pálení záhy v spánku vám môže pomôcť vyššie podloženie hlavy. Táto poloha pomáha zabraňovať spätnému toku žalúdočnej šťavy do pažeráka.
  • Skúste bylinkový čaj – na upokojenie žalúdka je najlepší zázvor, harmanček alebo púpava.
  • Dbajte na to, čo pred spaním jete a pijete – alkohol môže uvoľňovať pažerákový zvierač, čo vedie k toku žalúdočnej šťavy do pažeráka. Snažte sa večer vyhýbať mastným a korenistým pokrmom, kofeínu a sýteným nápojom.
  • Stres môže spôsobovať zvýšenú produkciu žalúdočnej šťavy a zintenzívňovať pálenie záhy. Skúste zmierniť svoj každodenný stres tým, že si večer doprajete relaxačný kúpeľ alebo si prečítate dobrú knihu. Aspoň hodinu pred spaním vypnite všetky elektronické zariadenia – modré svetlo totiž potláča produkciu tzv. spánkového hormónu, melatonínu, ktorý má potenciálne pozitívne účinky na GERD1.

1. Chojnacki, Cezary et al. “Does Melatonin Homeostasis Play a Role in Continuous Epigastric Pain Syndrome?” International Journal of Molecular Sciences 14.6 (2013): 12550–12562. PMC. Web. 4 Oct. 2017.

Chcete sa o pálení záhy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o príčinách a dôsledkoch pálenia záhy.

Pálenie záhy:
príčiny a dôsledky >

Rad prípravkov

Rennie_ICE.png

Rennie ICE (zdravotnícka pomôcka)

Žuvacie tablety Rennie ICE bez cukru prinášajú úľavu od pálenia záhy a prekyslenia žalúdka neutralizáciou žalúdočnej kyseliny, ale pretože neobsahujú cukor, sú vhodné aj pre osoby, ktoré musia sledovať svoj príjem cukru.

Talcid.png

Talcid (liek)

Talcid obsahuje liečivo hydrotalcit, ktoré pôsobí ako antacidum (látka znižujúca kyslosť žalúdočnej šťavy).