Liečba pálenia záhy

Ako predchádzať 
páleniu záhy?

Rennie ICE dokáže uľaviť aj od silných príznakov pálenia záhy.

Rennie ICE bez cukru efektívne uľavuje od pálenia záhy a prekyslenia žalúdka. Ak vás trápi pálenie záhy, Rennie rýchlo zmierni nepríjemné a bolestivé symptómy.

Rennie ICE bez cukru rieši problém kyslého obsahu žalúdka – pri jeho refluxe tak nedochádza k poškodeniu pažerákovej sliznice. Rennie ICE bez cukru pôsobí lokálne.

Rennie ICE bez cukru obsahuje uhličitan vápenatý a uhličitan horečnatý, rýchlo neutralizuje nadbytok žalúdočnej kyseliny a premení ju na vodu a ďalšie telu prirodzené látky. Rennie je možno užívať kedykoľvek podľa potreby. Účinkuje efektívne v priebehu niekoľkých minút.

Informácie o Rennie ICE bez cukru.

Ako predchádzať 
páleniu záhy?

Pálenie záhy postihne čas od času hádam každého. Tu je niekoľko tipov, ako docieliť rýchlu úľavu:

  • Tri hodiny po jedle, keď tvorba žalúdočnej šťavy dosahuje vrchol, si neľahnite. Gravitácia pomáha vo vzpriamenej polohe udržiavať obsah žalúdka na svojom mieste.
  • Ak sa vám pálenie záhy zhoršuje po cvičení, skúste vypiť dostatočné množstvo vody, ktoré podporí hydratáciu aj trávenie. Ak sa chcete vyhnúť páleniu záhy, je dobré s cvičením začať aspoň dve hodiny po jedle.
  • Nenoste tesné oblečenie, najmä v oblasti pásu. Môže vyvíjať tlak na váš žalúdok a tým spustiť pálenie záhy.
  • Pálenie záhy môže spúšťať mastné, tučné jedlo, preto sa snažte nepríjemným pocitom predchádzať konzumáciou skôr chudého mäsa a menších porcií. Vhodné je vyhnúť sa aj kyslým a pikantným potravinám (napr. grapefruitom, pomarančom, paradajkám, octu a pod.). Vplyvom na pálenie záhy je známy aj alkohol, kofeín a sýtené nápoje (najmä kolového typu).
  • Príčiny a dôsledky pálenia záhy môžu byť u každého iné. Skúste si viesť záznamy o prejavoch, ktoré pociťujete, aby ste zistili, čo vás ovplyvňuje najviac.

Niekoľko tipov na úľavu od prekyslenia žalúdka v noci:

  • Pri pálení záhy v spánku vám môže pomôcť vyššie podloženie hlavy. Táto poloha pomáha zabraňovať spätnému toku žalúdočnej šťavy do pažeráka.
  • Skúste bylinkový čaj – na upokojenie žalúdka je najlepší zázvor, harmanček alebo púpava.
  • Dbajte na to, čo pred spaním jete a pijete – alkohol môže uvoľňovať pažerákový zvierač, čo vedie k toku žalúdočnej šťavy do pažeráka. Snažte sa večer vyhýbať mastným a korenistým pokrmom, kofeínu a sýteným nápojom.
  • Stres môže spôsobovať zvýšenú produkciu žalúdočnej šťavy a zintenzívňovať pálenie záhy. Skúste zmierniť svoj každodenný stres tým, že si večer doprajete relaxačný kúpeľ alebo si prečítate dobrú knihu. Aspoň hodinu pred spaním vypnite všetky elektronické zariadenia – modré svetlo totiž potláča produkciu tzv. spánkového hormónu, melatonínu, ktorý má potenciálne pozitívne účinky na GERD1.

1. Chojnacki, Cezary et al. “Does Melatonin Homeostasis Play a Role in Continuous Epigastric Pain Syndrome?” International Journal of Molecular Sciences 14.6 (2013): 12550–12562. PMC. Web. 4 Oct. 2017.

Chcete sa o pálení záhy dozvedieť viac? Prečítajte si viac informácií o príčinách a dôsledkoch pálenia záhy.

Pálenie záhy:
príčiny a dôsledky >